Komentovaná projížďka kolem jezera MiladaKomentovaná projížďka kolem jezera Milada

V závěru minulého týdne měla veřejnost možnost navštívit jezero Milada, vzniklé zatopením bývalého hnědouhelného dolu u Chabařovic.

Dvacetičlennou skupinu, kterou neodradilo ani chladné počasí, vyprovodily z Mírového náměstí vozy Městské policie a v čele s In. Petrem Lencem, ředitelem Palivového kombinátu Ústí, s. p., realizátorem rekultivačních prací v oblasti jezera, pokračovala přes Předlice do Chabařovic a odtud po Naučné stezce k Miladě. Účastníci projížďky se dověděli řadu informací o kvalitě vody v jezeře, o jeho floře a fauně, nebo také o pravidlech pohybu v areálu – v současnosti je povolen pohyb veřejnosti po Naučné stezce jezero Milada a po vyznačené cyklostezce. Také se mohli obrátit na ústeckého cyklokoordinátora, Ing. arch. Jaromíra Veselého, který cyklojízdu podpořil, jehož cílem do budoucna je mimo jiné propojení Teplic s Ústím cyklotrasou vedoucí kolem jezera.

Dobrovolný svazek obcí Jezero Milada bude i nadále připravovat pro veřejnost podobné akce, aby podpořil myšlenku Evropského týdne mobility a zdravý životní styl v nové krajině, která se navrací pomalu opět lidem…. 

MAPA TRASY

PLAKÁT

VÝBĚR FOTOGRAFIÍ Z AKCE

 

Здесь новые шаблоны для dle