Víkend na Miladě 2014Víkend na Miladě 2014

O víkendu 31. 5.  a 1. 6. mezi 9,00 a 18,00 můžete u Milady  jezdit na kole, procházet se, opalovat se, nebo si třeba udělat piknik, a dokonce se budete moci svézt na člunu po jezeře.

V průběhu celého víkendu je možné navštívit podstatnou část budovaného jezera Milada a jeho okolí pěšky, či na kole - nejedná se o rozsáhlá omezení, ale pouze o určité části celého prostoru, které budou označeny výstražnými páskami, nebo tabulkami.

PŘEHLEDNÁ MAPA ATRAKCÍ PRO CELÝ VÍKEND

SLEDUJTE PODROBNOSTI ZDE

Během Víkendu na Miladě 31. 5. a 1. 6. 2014 budou pro veřejnost zajištěny vyhlídkové autobusy. Okružní vyhlídkové jízdy na jezero Milada odjíždí v 8,30, 10.30, 12,30, 14,30 a 16,30 hod. ze zastávky Divadlo (podloubí u budovy policie, zastávka turistických linek č. 20 a 21). Autobus bude označen. Trasu linky najdete v přehledené mapě.


Cyklozávody 2014

V sobotu proběhnou již tradiční cyklozávody, zájemci o sedmý ročník, hlaste se na tomto odkazu.

Do pátku 30.05.2014 do 09:00, tj. 24 hodin před začátkem BUDE UKONČENA elektronická REGISTRACE

KATEGORI E A ČASOVÝ HARMONOGRAM ZDE

TRASY ZDE

Závodníci se mohou přihlásit na výše uvedeném odkazu nebo potom přímo na místě do 9,00 hodin, rodinné týmy (200 kč), muži a ženy a junioři od 11-18 let (150 kč) dostanou trička , zápisné je stejné jako loni, děti od 07-10 let platí 50 kč (dostanou drobné dárky),  kromě skákacího hradu bude pro děti připravena trampolína a ještě jeden skákací malý hrad.

DOPRAVA do Roudník zajištěna posilovými spoji, které odjíždí v 6,30 a 8,00 ze zastávky cyklobusu (podloubí u budovy Policie ČR) - přednost mají cestující s koly.


Fotosoutěž

Ústecký fotoklub a DSO Jezero Milada VYHLAŠUJÍ FOTOSOUTĚŽ. Informace zde.

Vítězné fotografie poskytne autor digitálně bez nároku na honorář organizátorovi soutěže za účelem propagace jezera Milada. Ostatní fotografie se vrací pouze na vyžádání.

  


 

Desítka s Mumií kolem Milady 2014 

PLAKÁT

Trasy najdete na tomto odkazu.

V neděli 1. 6. proběhne běžecký závod.

Den:

01.06.2014

Místo:

Roudníky, okres Ústí nad Labem, kraj Ústecký kraj

Ročník:

1

   

Délka hlavní tratě pro muže a ženy:

10 km

   

Popis trati:

jeden cca 10-ti kilometrový okruh kolem jezera Milada u Ústí nad Labem, přírodní rovinatý zpevněný povrch (štěrk, šotolina)

Další závody:

součástí Ústeckého běžeckého poháru s Mumií 2014 (celkem 5 závodů)

Další informace o závodě:

pořádá EC Lokomotiva Mumie společně s o.s. Ústím na kole

   

Čas prezentace:

8:00 - 9:45

Místo prezentace:

pláž u jezera Milada u obce Roudníky

Čas startu:

10:00

Místo startu:

pláž u jezera Milada pod obcí Roudníky

Startovné na místě:

50 Kč

   

Odměny:

věcné ceny

Webové stránky:

https://www.facebook.com/eclokomotivamumie

Kontakty:

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., tel. 731822147


Den otevřených dveří Trmické teplárny

v sobotu 31. 5. 2014 - 9.00 - 13.00

Program: prohlídky provozu teplárny jak pro odbornou veřejnost tak i pro rodiny s dětmi, skákaci hrad a soutěže pro děti, občerstvení a možnost projížďky elektromobilem.


 


Agility

V sobotu i v neděli 31. 5. a 1. 6. budou probíhat u Milady ukázky psích sportů díky trmickému klubu agility. 

Více o klubu a jeho činnosti na tomto odkazu.


Letecký den modelářů

MK Severka Model park Suché   připravil ukázky modelů letadel, včetně hydroplánů na sobotu 31. 5. 2014.

Více informací o letiště v Suché a klubu tady.


Atletika pro děti

V neděli 1. 6. 2014 je pro Vás připravena atletická exhibice ve spolupráci s Českým atletickým svazem.

Více o projektu Atletika pro děti tady.


 

Paintball a airsoft

Adrenalin Gamepark si pro Vás připravil na celý víkend 31. 5. a 1. 6. 2014 paintballovou prezentaci s airsoftovou střelnicí, kde si návštěvníci mohou vyzkoušet střelbu z různých paintballových zbraní na různé cíle a samozřejmě mohou získat související informace.

Návštěvníci si budou moci vyzkoušet střelbu při ceně 2Kč za paintballovou kuličku a při větším množství i za 1Kč/kulička. 

Více o Gameparku zde.

 


Indiánský program

V neděli 1. 6. 2014 v rámci akce Víkend na Miladě budete mít možnost si představit život severoamerických indiánů - u jezera si postaví vesničku a ukážou dětem i dospělým indiánské exponáty, hračky, zbraně, hudební nástroje, oblečení, týpí. Bude se povídat o indiánech a jejich stylu života, proběhnou indiánské soutěže (namotávání želviček apod.) - děti obdrží drobné odměny, budete se moci nechat pomalovat válečnými barvami a bude se střílet z luku, házet oštěpem, děti si budou moci zabubnovat na indiánský buben......

Obrázky z vesničky Růžová zde. 


Projížďky terénními vozy

Palivový kombinát Ústí, s. p. si pro návštěvníky Víkendu na Miladě připravil projížďky terénními vozidly Nissan Pathfinder a Toyota Hilux!

Předmětem hlavní činnosti státního podniku Palivový kombinát Ústí, se sídlem v Chlumci, byla v minulosti těžba a odbyt hnědého uhlí a doprovodných surovin. V dobývacím prostoru, stanoveném státem, se podnik stal pokračovatelem historie dolování. V roce 1991 usnesením vlády ČR číslo 331 ze dne 11. září 1991 a číslo 444 ze dne 30. října 1991 bylo rozhodnuto o zastavení činnosti státního podniku Palivový kombinát Ústí a současně o následné a postupné revitalizaci celého území dotčeného činností Lomu Chabařovice. Podnik byl zařazen do programu útlumu uhelného, rudného a uranového hornictví. V dubnu r. 1997 skončila veškerá těžba, zpracování a odbyt uhlí.

V současné době Palivový kombinát Ústí, s. p. realizuje komplexní revitalizaci krajiny dotčené těžební činností. Obzvlášť významné jsou rozsáhlé hydrické rekultivace - vytváření jezer ze zbytkových jam lomu Chabařovice a lomu Most - Ležáky. Dále zajišťuje zahlazování následků hornické činnosti v oblasti opuštěných důlních děl, likvidaci starých ekologických zátěží po těžbě ropy a zemního plynu na území jižní Moravy, realizuje převod nepotřebného majetku státu, zajišťuje vypořádání majetkoprávních vztahů, restitučních nároků a technickou likvidaci již nepotřebných objektů v souladu s útlumovým programem státního podniku. 

 


 

 


Junák - svaz skautů a skautek

Skauti si na Víkend na Miladě připravili bohatý program pro děti - ukázky své činnosti, dovednostní soutěže pro děti a drobné odměny.


Přírodověděcká laboratoř

Máme pro Vás informace o přírodovědném stanovišti, které bude situováno na Naučné stezce po oba dva dny Víkendu na Miladě (31. 5. a 1. 6.):
Pracovníci společnosti JUROS, s.r.o. prováděli na Chabařovickém jezeře dlouholeté biologické hodnoce...ní v době sanačních úprav, tedy mají znalosti o místních lokalitách a výskytu nejen chráněných živočichů. V rámci prezentace na jezeře Milada (Chabařovické jezero) budou pracovníci návštěvníkům převádět některé druhy našich plazů a obojživelníků. Bude možné si na živočichy sahnout a dostat se k nim nejblíže, jak to jde. Bude prezentován i náš jediný jedovatý had – zmije obecná, která sice v okolí jezera nežije, ale jistě bude zajímavým zpestřením pro ty, kteří neměli tu možnost si ji prohlédnout v přírodě. Dále zde budou vidět některé užovky a další druhy, které se v oblasti vyskytovali dříve a v současné době již zde nežijí. Bude k vidění i čolek velký, který se v oblasti jezera vyskytuje v hojných počtech a běžný návštěvník jej opět nemá moc příležitostí v přírodě spatřit. Na příkladu tohoto druhu je možné ukázat na významnost biotopů v okolí jezera jako na významné centrum výskytu chráněných i běžných živočichů, odkud se mohou dále šířit do blízkého i vzdálenějšího okolí.

Na stanovišti JUROS, s.r.o. budou mít možnost vážnější zájemci zakoupit knihu, která se konkrétně a podrobněji věnuje přírodě a historii oblasti v okolí Chabařovického jezera.
 
 
 
 

 

 


Dobrovolní hasiči Chabařovice

Dobrovolní hasiči budou mít během akce připravené ukázky svých zásahových vozů.


Kostel sv. Václava v Roudníkách

V neděli 1. 6. 2014 proběhne OD 15.00 HODIN MŠE SVATÁ.
 

KOSTEL BUDE OTEVŘEN OD 14.00 HODIN, OD 16.00 HODIN SE USKUTEČNÍ PROGRAM „MÍSTNÍ PRO MÍSTNÍ“ V PODÁNÍ RODINY RAČÁKOVY S PŘÁTELI 

Průběžně probíhá historicko-stavební průzkum kostela, který přináší první zajímavé poznatky. Minulý týden bohužel došlo po přívalových deštích k další nepříjemnosti po krádeži oplechování kostela - zřítila se část hřbitovní zdi. Bohužel se projevují důsledky absolutního nezájmu o tuto kulturní památku z minulých let. 

 


NAŠI SPONZOŘI

 

 


Napsali o nás

IDNES

Ekolist

Atletika pro děti

Ústecký deník

Здесь новые шаблоны для dle