Zahájení sezóny na Miladě 2018Zahájení sezóny na Miladě 2018

Základní informace

Program akce

 • Divadelní představení s vílou Miladou a soutěže pro děti
 • Zábavný program pro děti
 • Pohádková cesta
 • Atletický svaz – prezentace sportů
 • Pohár PKÚ, s. p. – Závod v jízdě na kolečkových saních
 • OKIM spol. s r. o. „Dny testovacích jízd ŠKODA 2018“ – testovací jízdy s vozy ŠKODA a zábavné doprovodné aktivity
 • Přítomnost výjezdových vozidel a sanitního vozu s báňskými záchranáři ZBZS Odolov (základní zásahová technika – dýchací přístroje, indikace, vyprošťovací nástroje, dron, podvodní robot), ZBZS Libušín (výjezdové vozidlo IVECO Daily se záchranářskou technikou, kterou je výjezdové vozidlo vybaveno pro prvotní zásah báňských záchranářů)
 • Přítomnost plavidel PKÚ, s. p. a ZBZS s možností svezení se
 • Vodní záchranná služby ČČK ÚL – ukázka zásahu a záchrany tonoucího na vodní ploše, možnost vyzkoušet si kardiopulmonální resuscitaci (oživování)
 • SDH Chabařovice – hasičská Tatra
 • PČR Chlumec + poříční policie – policejní vozidla, čtyřkolka, loď, plavidlo poříční policie
 • Opékání špekáčků – sponzor Hypermarket Globus

Spolek Divadlo V Pytli

Divadelní představení s vílou Miladou a soutěže pro děti
Divadelní představení „Vodník“ – víla Milada přijede po vodní hladině a zjišťuje, zda jsou návštěvníci připraveni na odemknutí jezera. Vodník zorganizuje rozcvičku, plnění zadaných úkolů od víly, a poté dojde ke slavnostnímu odemčení jezera Milada. Soutěžní a taneční aréna bude osazena dovednostními disciplínami pro všechny přítomné (hula – hop kroužky, trampolíny, prolézací dráha na balančních pomůckách apod.). Celý program bude moderován.

Děti na hrad

Zábavný program pro děti s různými soutěžemi
Skluzavka Piráti, skákací hrad Aquarium, facepainting/airbrush tattoo, 4 x soutěžní stanoviště – téma: Jezero Milada a orientace v terénu (poznávání fauny / flory jezera Milada, soutěžní kvíz – historie jezera, překážková opičí dráha, hledání pokladu).

Pohádková cesta

Několik zastavení na trase mezi odstavnou plochou 5. květen a hlavní pláží, kde budou děti plnit zadané úkoly (malování, kvízy apod. dle věku). Za splněné úkoly dostanou razítko na kartičku, po jejím předloženi dostanou na konci cesty odměny.

Špekáčky zdarma od hypermarketu Globus

Od partnera akce hypermarketu Globus jsme obdrželi sponzorský dar, a to celkem 300 ks špekáčků!!! Děti, které zvládnou dokončit Pohádkovou cestu, dostanou špekáček zdarma. Upozorňujeme, že množství špekáčků je omezené, tudíž špekáček dostane pouze prvních 300 dětí! Doporučujeme Vám tedy přinést si s sebou také své vlastní špekáčky.

Závod na kolečkových saních – Pohár PKÚ, s. p.

Předběžný časový harmonogram
10:00 Volný trénink a kvalifikace
13:00 Zahájení závodu
13:05 Start finálních jízd
15:45 Předpokládaný čas vyhlášení výsledků
16:00 Výuka jízdy pro veřejnost (nábor dětí – „Saně a jak na ně 2018“), svezení dětí na dvojsedadlových saních řízených závodníky Světového poháru, ukázka vybavení sáňkařů

Atletika pro děti

V rámci Zahájení sezony na Jezeře Milada představí Český atletický svaz v sobotu 19. května dva své projekty. Rodiče s dětmi se budou moci těšit jak na tradiční sportování s Atletikou pro děti, tak na prezentaci nového projektu Pohybová gramotnost- Atletika pro celou rodinu. Příjemnou společnost jim u toho bude dělat bývalá vicemistryně světa ve skoku o tyči, Kateřina Baďurová Janků.
'Atletickou zónu' najdou návštěvníci na hlavní pláži rekultivovaného jezera, které se nachází v sousedství Ústí nad Labem. Stánek Atletiky pro děti nabídne od 13 do 17 hodin možnost vyzkoušení si atletického víceboje a to s pomůckami speciálně určenými pro děti ve věku 5-11 let. Zábavnou formou si tak nejmenší sportovci vyzkoušejí hod pěnovým oštěpem, skok do dálky z místa nebo jak jsou rychlí na salomové trati. Pro všechny děti jsou po absolvování víceboje připraveny drobné odměny. Rodiče se mohou informovat, kde všude se v jejich okolí nacházejí atletické přípravky, ve kterých se děti zmíněným pohybovým aktivitám věnují pravidelně.
Ve 14 hodin bude pro návštěvníky připravena autogramiáda bývalé vicemistryně světa ve skoku o tyči, Kateřiny Baďurové Janků. Po celou dobu bude dětem dělat společnost patron projektu- oblíbený pohádkový Krteček, který se s nimi rád vyfotografuje.Stánek projektu Pohybová gramotnost- Atletika pro celou rodinu představí novinku Českého atletického svazu podporující společné sportování rodičů a dětí. Rodiče se v něm seznámí s doporučovanými sportovními aktivitami, vyzkoušejí si cvičení, která budou moci později zkoušet i doma se svými dětmi.K nahlédnutí budou metodické materiály a veškeré dotazy ohledně rodinného sportování zodpoví speciálně vyškolení trenéři.

Informace k dopravě

 • Odstavné plochy pro motorová vozidla- BEZPLATNĚ
 • Bus Line- DLE TARIFU BUS LINE
 • Autobusová doprava – BEZPLATNĚ
  Zajištěna autobusy, které budou odjíždět z centra města Ústí nad Labem, přesněji z podloubí PČR v půlhodinovém intervalu v časech: 12:30, 13:00, 13:30, 14:00, 14:30, 15:00, 15:30, 16:00, 16:30 a 17:00 hod. Autobusy budou označeny písmenem M nebo symbolem jezera Milada.
 • Výletní vláček - BEZPLATNĚ
  Bude jezdit mezi zastávkou Milada, Na vršku a západním cípem hlavní pláže kyvadlově (vyhrazujeme si právo v případě mimořádné poruchy vláčku tuto dopravu nezajistit). První spoj 12:45 ze zastávky Milada, Na vršku a poslední spoj 17:00 z hlavní pláže.
 • Cyklobus na Severní Terasu- BEZPLATNĚ
Здесь новые шаблоны для dle