Koupání v jezeře Milada zatím není možné, cyklotrasa ale nabízí vyžití závodníkům i rodinámKoupání v jezeře Milada zatím není možné, cyklotrasa ale nabízí vyžití závodníkům i rodinám

Letošní parné léto, přímo vyzývá k trávení času u vody. A mnozí již přemýšlejí o návštěvě jezera Milada, které láká svou blízkostí k Ústí nad Labem i k Teplicím jako ideální volba. Musíme však zatím před koupáním v jezeře varovat.
Jezero bude sice dopuštěno zhruba v měsíci září na výšku 145, 7 m. n m. (nyní 145, 5 m. n m.), ovšem od této doby nastane jeho zkušební provoz při plné hladině, kdy se budou sledovat vodohospodářské poměry soustavy, tzn. přítok, odtok, odpar, kvalita atp. Tento režim bude trvat až do roku 2012 a do jeho ukončení bude i nadále platit zákaz koupání. Nad jeho dodržováním budou i nadále bdít pracovníci bezpečnostní služby z Palivového kombinátu Ústí.
Lepší by měla být situace s možností do oblasti vstoupit, což dnes na většině území, kromě vyznačených cyklotras, nelze. Předpokládáme, že příští rok by se mohla oblast stát určitým způsobem přístupná. Jaké části území bude možno navštěvovat, bude předmětem dalšího jednání DSO Jezero Milada a PkÚ.
Přestože vodní plocha a její okolí již vypadají jako dokončené a jenom čekající na návštěvníky, zatím tomu tak není, jezero vstupuje do poslední závěrečné fáze rekultivace, která vyžaduje ještě trochu strpení veřejnosti.

Ovšem již dnes je možno využívat cyklotrasy, které se staly tradičním dějištěm květnových cyklozávodů Jezero Milada, dále sloužící jako trať cyklomaratonu RWE Okoloústí (výsledky z 25. 7. 2010 zde) a 28. 9. 2010 zde, příznivci cyklistiky a této oblasti, poměří síly při Sayfyho Memoriálu 2010 (plakát zde, stránky závodu zde).
Cyklotrasa také nabízí výlet pro celou rodinu. Občerstvit se je možno v Roudníkách a pak již vyrazit buď na okružní jízdu, nebo se napojit na některou z dalších cyklotras. (mapka a více zde).

Aktuální informace o stavu jezera a akcích se dozvíte vždy na www.jezeromilada.cz a www.pku.cz.

Здесь новые шаблоны для dle