5. ročník Cyklozávodu Jezero Milada5. ročník Cyklozávodu Jezero Milada

Pěkné počasí přilákalo na 5. ročník cyklozávodů Jezero Milada 360 závodníků a přes stovku přihlížejících. Roudníky, které leží v blízkosti jezera Milada, se opět staly tradičním dějištěm cyklozávodu pro jednotlivce i rodinné týmy všech věkových kategorií.

Jako první vyrazili junioři, juniorky a rodinné týmy. Tatínkové a maminky s dětmi dali do závodu úplně všechno. Vzápětí se na start shromáždila kategorie dětí do 6 let na kolech, často s přídavnými kolečky, tříkolkách i odrážedlech. Mnoho jejich rodičů také odvedlo statečný výkon, když po boku svých dětí běželi okolo fotbalového hřiště.
Dětská kategorie se začala ihned řadit na startu. Jen, co dojel poslední rodinný tým, mohl se odstartovat dětský závod. Závodníci ostatních kategorií si užili středně těžký okruh, který absolvovali dle věku až 3x.
Během celých cyklozávodů byli na trati připraveni zasáhnout zdravotníci z Vyšší zdravotnické školy Ústí nad Labem a dobrovolní hasiči. Naštěstí se až na pár odřenin závod obešel bez vážného zranění. Na jednotlivých okruzích závodu byli rozmístěni pořadatelé Cyklotouru, kteří dohlíželi na závodníky. Závodníci se v cíli mohli posilnit nápojem a klobásou. Celý den se také nezastavili mechanici z Cykloservisu Richter, kteří opravovali defekty vzniklé na kolech.
K příjemné atmosféře celého dne dopomohlo občerstvení v přilehlé hospodě a ve stánku CLARION CONGRESS HOTELu ÚSTÍ NAD LABEM**** .
Doprovodný program byl zpestřen vystoupením mažoretek a komentováním celého cyklozávodu moderátorem. Po celém hřišti byly rozestavěny stánky, které nabízely nejrůznější atrakce pro děti. Za zmínku stojí skluzavka a trampolína od Dětských atrakcí, hry zapůjčené ze ZOO, házení na basketbalový koš, cyklocestovní kancelář Bondo a stánek města Ústí nad Labem.
Za pořádající organizace, Dobrovolného svazku obcí Jezero Milada se zúčastnil starosta města Chabařovice pan Mgr. Josef Kusebauch. O předání cen vítězům se postarali profiboxer Lukáš Konečný a již zmiňovaný pan starosta města Chabařovice Mgr. Josef Kusebauch.
Organizační tým Vám, malým i velkým závodníkům děkuje za účast, bezproblémový průběh závodu a těší se na příští ročník závodu opět poslední květnový víkend.

Здесь новые шаблоны для dle