Vyhodnocení 4. ročníku cyklozávodu Jezero MiladaVyhodnocení 4. ročníku cyklozávodu Jezero Milada

Krásné nedělní počasí přilákalo na 4. ročník cyklozávodů Jezero Milada 289 závodníků a přes stovku přihlížejících. Roudníky, které leží v blízkosti jezera Milada, se opět staly tradičním dějištěm cyklozávodu pro jednotlivce i rodinné týmy všech věkových kategorií.

Jako první, na téměř desetikilometrový okruh, vyrazili junioři, juniorky a rodinné týmy. Tatínkové a maminky s dětmi dali do závodu úplně všechno. Vzápětí se na start shromáždila kategorie dětí do 6 let na kolech, často s přídavnými kolečky, tříkolkách i odrážedlech. Mnoho jejich rodičů také odvedlo statečný výkon, když po boku svých dětí běželi okolo fotbalového hřiště.

Dětská kategorie se začala ihned řadit na startu. Jen co dojel poslední rodinný tým, mohl se odstartovat dětský závod na 2 km. Závodníci ostatních kategorií si užili náročný kopcovitý okruh dlouhý 9,5 km, který absolvovali až 4x. Vítězem hlavní kategorie Muži 19 – 39 let se stal Stanislav Hejduk s časem 1:27:26.

Během celých cyklozávodů byli na trati připraveni zasáhnout zdravotníci z Vyšší zdravotnické školy Ústí nad Labem. Naštěstí se až na pár odřenin závod obešel bez vážného zranění. Na jednotlivých okruzích závodu byli rozmístěni pořadatelé Cyklotouru, kteří dohlíželi na závodníky a nabízeli vodu v kelímcích. Závodníci se v cíli mohli posilnit iontovým nápojem. Celý den se také nezastavili mechanici z Cykloservisu Richter, kteří opravovali defekty vzniklé na kolech.

K příjemné atmosféře celého dne dopomohlo občerstvení v hospodě a ve stánku s cukrovou vatou a popcornem. Doprovodný program byl zpestřen vystoupením mažoretek a komentováním celého cyklozávodu moderátorem. Po celém hřišti byly rozestavěny stánky, které nabízely nejrůznější atrakce pro děti. Za zmínku stojí skákací hrad, hry zapůjčené ze ZOO, házení na basketbalový koš, létající draci, cyklocestovní kancelář Bondo. Občanské sdružení Roudníky rozdávalo sladkosti ke Dni dětí.

Z pořádající organizace, Dobrovolného svazku obcí Jezero Milada se zúčastnili jeho předseda Jan Řeřicha, náměstek primátora města Ústí nad Labem, který výstřelem odstartoval hlavní kategorii závodu, stejně tak se stejné úlohy ujala paní náměstkyně města Ústí nad Labem Helena Kubcová. O předání cen vítězům se postarali profiboxer Lukáš Konečný, místostarosta Chabařovic Jan Baňas a již zmiňovaní paní náměstkyně Ústí nad Labem Helena Kubcová a pan náměstek Ústí nad Labem Jan Řeřicha.

Organizační tým Vám, malým i velkým závodníkům děkuje za účast, bezproblémový průběh závodu a těší se na příští ročník závodu opět poslední květnový víkend.

Здесь новые шаблоны для dle